První soutěží v tomto roce bylo uzlování v Kuří, které dopadlo úspěšně. Mladší i starší žáci letos zabodovali.

První soutěží tohoto roku bylo každoroční okrskové uzlování v Kuří, kde jsme se účastnily s mladšími a staršími žáky. Tato soutěž se konala v sobotu 4. února a my jsme si z ní odvezli druhé a třetí místo.

Sraz byl již v 8:15, jelikož oficiální start soutěže byl o půl osmé. Hned po příjezdu jsme si našli vhodné místo na poslední procvičení. Mezitím naši vedoucí vyřídili veškeré náležitosti. Po chvíli čekání jsme po družstvech vyrazili do garáže místní hasičské zbrojnice, kde jsme měli možnost ukázat, co jsme se naučili. Jako první šli na řadu mladší žáci, mezi kterými jsme měli i nejmladší čtyř letou závodnici. Pro většinu našich nejmenších to byla první soutěž v životě, kdy je, zcela pochopitelně, přepadla tréma. I tak se nám povedlo “zauzlovat” s poměrně malým počtem chyb. 

Starší žáci šli na řadu po malé chvíli. Vzhledem k tomu, že oproti mladším žákům byly v uzlovací disciplíně o něco zkušenější, odpovídali tomu i jejich výsledky, které byly také lepší. Před koncem soutěže si uzle vyzkoušeli i naši dorostenci. Nakonec se mladší žáci umístili na třetím místě a domů si odvezli svůj vysněný pohár a medaile. Starší žáci se umístili na druhém místě a dorostenka Áďa se umístila na celkovém 5 místě a dorostenec Ondra na o kousek lepším čtvrtém místě.

Autor: Michal Makl

Datum publikování: 5.2.2023

SDÍLEJTE NAŠE ČLÁNKY