PODPOŘTE ČINNOST NAŠEHO SBORU

BEZ PŘESTÁVKY JIŽ OD ROKU 1874

JSME SOUČÁSTÍ ŘÍČANSKÉ KULTURY

Je to už hodně let, co se v hlavě našich předků objevila myšlenka “budeme hasiči”. Samozřejmě to nebylo tak jednoduché, trvalo to mnoho let rozvoje, který vlastně nikdy nekončí. Rozvíjet sbor se snažíme stále dál, což stojí nemalé úsilí a finanční prostředky.

Na co peníze poslouží?

Peníze poslouží primárně na financování výroby nového hasičského praporu. Pokud nějaké peníze zbydou, poslouží na činnost a rozvoj sboru. Především na podporu činnosti mládeže, jelikož jsme si vědomi, že bez našich nástupců by to nešlo, bohužel se vybavení pro mládež pohybuje v částkách desítek tisíc korun ročně.

Veřejná sbírka na nový hasičský prapor:

V roce 2024 oslaví SDH Říčany své 150. výročí od založení sboru. Moc bychom si přáli, k tomuto výročí nechat vyrobit hasičský prapor, který je ale nad naše finanční možnosti.

Odhadovaná cena nového ručně vyšívaného praporu včetně příslušenství je 135 000 Kč.

• Prapor je jedním ze symbolů sboru dobrovolných hasičů. Je využíván k reprezentaci na oslavách a na důležitých pietních akcích.
  • Sbor reprezentuje a zároveň zviditelňuje. Je to symbol, který připomíná významné osobnosti a přetrvává generace, je ztělesněním hasičské jednoty.
  • Jedná se vždy o důležité rozhodnutí, protože je nejen pro nás, ale především pro nastupující a budoucí generace. Dodává odvahu, zachycuje aktuální dobu a vzdává hold všem hasičům za jejich neustálou práci a odhodlání.

Přáli bychom si, aby se tento prapor stal symbolem sounáležitosti ke společenství́ a aby byl vyjádřením hrdosti nad naším posláním.

Pomozte nám, prosím, náš sen realizovat.

Kontaktní osoba – starosta sboru David Pojezný, tel.: 720 756 745

Moc děkujeme všem přispěvovatelům! Pokud budete chtít zveřejnit své jméno doplňte jej do poznámky k platbě. Následně bude seznam všech podporovatelů v rámci oslav s poděkováním zveřejněn.

K 5.2.2024 BYLA VEŘEJNÁ SBÍRKA UKONČENA. DĚKUJEME VÁM ZA PODPORU, DÍKY VÁM SE PODAŘÍLO VYBRAT KRÁSNÝCH 44 765 KORUN!

Podpořte činnost našeho sboru:

TRANSPARENTNÍ ÚČET

304 501 0003/5500

Povinně zveřejňované údaje k transparentnímu účtu:

Po kliknutí na níže uvedené tlačítko uvidíte výpis přijatých finančních prostředků na transparentním účtu. Můžete tak sledovat vybranou částku a hlídat hospodaření spolku se získanými dary.