IVECO EUROCARGO

Automobilový nosič kontejnerů

Technické údaje

Označení: ANK L2Z
Výrobce: IVECO
Rok výroby: 2018
Hmotnost nosiče: 5 890 kg
Nosnost nákladu: 6 000 kg

Popis

Vozidlo bylo pořízeno v roce 2018 pro užívání technických služeb města. Vzhledem k jeho nízkému využití byl v roce 2021 předán k užívání JSDH Říčany. Automobil získal tedy nově červenou barvu, která nahradila původní bílou. Svépomocí byl členy SDH a JSDH přestavěn tak, aby splňoval stanovené podmínky pro požární nosiče kontejnerů. 

Kabina je trambusového tvaru a slouží k přepravě obsluhy kontejneru. Sedadlo řidiče a dvě sedadla pro spolujezdce. Kabina je vybavena příslušenstvím spočívajícím v analogové radiostanici, zpětnou kamerou, radiopřijímačem, panelem pro obsluhu výstražného a zvukového zařízení, lékárnou a předepsanou povinnou výbavou vozidla.

Motor je vznětový, čtyřtaktní, řadový, čtyřválec, chlazený vodou. Mazání motoru je tlakové olejovým čerpadlem v olejové vaně. Výrobce motoru FPT INDUSTRIAL S.P.A. Motor má výkon 137 kW při 2 200 ot.min-1. Zdvihový objem činí 4 485 cm3. Podvozek je rámové konstrukce se dvěma nápravami, poháněná je zadní náprava s uzávěrkou diferenciálu. Nejvyšší rychlost vozidla je 90 km/h. Převodovka je manuální. 

Kontejnerová nástavba od firmy Brácha je s výškou háku 1 000 mm. Mechanismus nosiče je pro hmotnost kontejneru 8 tun. Konstrukce nástavby umožňuje postupné skládání nebo vykládání vany.

Jak již bylo řečeno slouží k převozu kontejnerů. Tím prvním je cateringový kontejner, který se využívá jako zázemí pro zasahující hasiče při velmi dlouhých zásazích. Poté převáží smykový nakladač Fiat, člun a protipovodňový kontejner. 

Kontejnery k automobilu

  • Kontejner se smykovým nakladačem
  • Kontejner občerstvovací
  • Kontejner protipovodňový
  • Kontejner se člunem – Blesk