SBOR

O sboru

Sbor dobrovolných hasičů Říčany byl založen roku 1874, tedy deset let od založení prvního dobrovolného hasičského sboru u nás. Jsme spolek působící v oblasti požární ochrany. Vedeme mládež, pořádáme sportovní a společenské akce, pomáháme městu Říčany a jeho obyvatelům. Přibližujeme také práci hasičů dětem. Jsme součástí největšího spolku dobrovolných hasičů – Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka (SH ČMS).

12289583_148845942145878_8384460774639062999_n-2

Historie

SDH Říčany byl  založen 13. června 1974. Bylo to deset let od založení prvního dobrovolného hasičského sboru u nás. Náš sbor byl již od počátku svého působení velmi dobře vybaven. Členská základna rostla a hasiči několikrát do roka hasili. Velmi často se konala cvičení. Každopádně kromě represe se v prvních letech sboru konal i ples, který pořádáme dodnes.

Scania P440

Současnost

I dnes je náš sbor jedním z největších spolků v Říčanech. Máme tři družstva mládeže, výjezdovou jednotku se 22 členy a rozsáhlou členskou základnu SDH. Mezi naše hlavní aktivity patří práce s mládeží. Každoročně se účastníme hry Plamen, soutěží v požárním útoku, uzlovacích soutěží atd. Od roku 2021 se také někteří naši členové aktivně účastní závodu v disciplínách TFA a jsme součástí Pražské a Středočeské ligy TFA. Tradičně pořádáme v únoru hasičský ples, v létě závod TFA Říčany, účastníme se kulturních i zábavních akcí města. Zapomenout nesmíme ani na obměnu vozového parku. V našich garážích se v roce 2019 “ubytovali” dopravní automobil Ford Transit a cisternová automobilová stříkačka Scania. V roce 2022 pak vyměnil kontejnerovou Avii nový automobil Iveco Eurocargo.