Děti se pyšní novými dresy. Design si vytvořili sami vedoucí.

Naše mládež se od začátku nové sezóny pyšní novými dresy. Získali je na prvním zářijovém tréninku. Tyto dresy zatím získali pouze starší žáci a dorost, nicméně v plánu je i druhá objednávka, která bude pro žáky mladší. Návrh a realizaci zajistila firma Best:time. Návrhy dresů ve spolupráci s grafiky připravili sami vedoucí, a proto je návrh našich dresů jedinečný.

O nových dresech začalo vedení mládeže uvažovat již v létě minulého roku, kdy jsme vybírali barvu, materiál a základní grafiku. Dále jsme hledali výrobce, který splní všechny naše požadavky a cenové parametry. Nakonec jsem se obrátili na společnost Best:time. Na jaře roku 2022 pak došlo ke schůzkám a přípravě samotné zakázky. Spolu s našimi vedoucími došlo z vytvoření tří návrhů. Finální návrh si odhlasovali jak všichni vedoucí, tak všechny děti. V létě pak došlo k samotnému zadání zakázky a výrobě. 

Jako první jsme objednali dresy pro starší kategorie. Konkrétně pro starší žáky, dorostence a dorostenky. Nesměli chybět ani dresy pro všechny vedoucí. Ti své dresy získali na prvním tréninku letošní sezóny, tedy ve čtvrtek 1. září. Nákup dresů pro mladší kategorii proběhne v následujícím roce a to z důvodu získání nových dotací, ze kterých můžeme peníze pro tyto účely čerpat.  

Dresy jsou vyrobeny z funkčního materiálu, který je elastický. Jeho další výhodou je jeho rychlé schnutí, což je v požárním sportu důležité, protože většina soutěží jsou požární útoky. Trika mají modro-bílou barvu. Hlavním prvkem jsou trojúhelníky, které jsou stínované. Právě trojúhelníkové tvary jsou dnes ve světě designu moderní a odpovídají grafickému vizuálu sboru. V horní části dresu je na bílém pozadí nápis “HASIČI ŘÍČANY”. Ze přední strany je ve spodní části plamen, který symbolizuje požární sport a hasičství. V levém horním rohu je poté barevný znak našeho sboru. Na rukávech je na pravé straně logo výrobce, který nám díky tomu dal výraznou slevu. Na druhé straně je vždy jméno nebo přezdívka majitele dresu.

Jako vedoucí doufáme, že nám dresy budou sloužit co nejdéle. Jejich první závod se uskuteční zítra, tzn. 4. září.

Autor: Michal Makl

Datum publikování: 3.9.2022

SDÍLEJTE NAŠE ČLÁNKY

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print