Dětský den v Říčanech. Potkat nás zde můžete již 3.6.2023.

Zveme vás v sobotu 3. června od 10 hodin na Marvánek. Děti se mohou těšit na devět stanovišť, na kterých budou pomáhat víle Voděnce a skřítkovi Marvánkovi. Na startu v pořadatelském stanu obdrží hrací kartu. Za splněné úkoly získají razítka a nakonec odměnu. Nebude chybět živá hudba (možná přijde i pštros…), skákací hrad, trampolíny a také spousta dobrůtek. Těšit se můžete i na náš sbor, který si pro Vás tradičně připravil možnost vyzkoušet si práci hasiče nebo prohlédnout naší techniku. 

 
Jaká stanoviště vás čekají:

1. Liga lesní moudrosti
V týpí bude připravena přírodovědná poznávačka – ptáčci, kytičky, stromy… Naučíte se rozdělávat oheň a hrát lakros.

2. Zašívárna s Muzeem Říčany
Za skvělými zážitky není třeba jezdit na kraj světa! Zašijte se s dětmi rovnou za humny – v naší zašívárně. Vyzkoušejte si u nás, že i malé děti mohou samy šít a učit se „číst“ obrázkové postupy. Stanoviště je ochutnávkou aktivit z muzejního Tvořiště a zahrady, kde můžete tvořit z přírodních materiálů a hrát si celé léto.

3. Žákovské zastupitelstvo
Děti a studenti z ŽZ vás provedou minigolfem.

4. Hasiči Středočeský kraj
Pro děti bude připraven vzdělávací kvíz na téma záchrana tonoucího a praktické použití záchranných pomůcek.

5. Policie Říčany
Odchyt plazů, střelnice a detektor kovů.

6. Knihovna
Zábavné úkoly pro chytré hlavičky a šikovné ručičky.

7. Dobrovolní hasiči
Stříkání z proudnice na domeček, prohlídka cisterny a možnost oblečení do zásahových obleků.

8. Rybáři

Užijete si lovení “rybek” a také poznávačku ryb a rostlin. Pokud to počasí dovolí, je připravena i ukázka živých ryb v kádi.

9. FREEX

Dovednosti na trampolínkách a další sportovně dovednostní úkoly.

Autor: Michal Makl

Datum publikování: 23.5.2023

SDÍLEJTE NAŠE ČLÁNKY