V sobotu jsme kvůli silným dešťům vyjížděli sedmkrát.

Datum publikování: 26.6.2022  21:00

 

Autor: Michal Makl

V sobotu 25.6.2022 jsme díky silným dešťům zasahovali u většího počtu událostí. Celkem se jednalo o 7 událostí, které nám nahlásilo operační středisko pomocí výjezdové SMS a další na které jsme přejížděli. Všechny zásahy byly spojené se silným deštěm. Události zaměstnali tři družstva. Během dne postupně zasahovala vozidla cisternová automobilová stříkačka Scania, dopravní automobil Ford Tranzit a automobilový nosič kontejnerů Iveco s čerpacím kontejnerem.

Hned brzo ráno jsme zasahovali u čerpání vody v ulici Slunečná, kde se nacházela velká laguna vody před areálem Oáza a na zahradě jednoho z rodinných domů. 

Ve 4:37 jsme se vrátili zpět na základnu a o chvíli později, ve 4:55, se siréna našeho prvovýjezdového vozu rozezněla znovu. Tentokrát jsme vyjeli čerpat do ulice Luční ve Strančicích. Oznamovatel se obával, že laguna, kterou má na zahradě zatopí jeho dům. Pomocí plovoucího motorového čerpadla jsme vodu odčerpali a směřovali do kanalizace. Další událost nás čekala v 8:44, kdy jsme vyjížděli na odstranění nebezpečných stavů ke hřišti Rugby Na Lázeňskou louku. Zde hrozilo díky zvýšené hladině potoka zaplavení stájí s koňmi. Na místě jsme prováděli monitoring toku. Před odjezdem z místa nás kontaktovala hlídka městské policie, která nás informovala o vylitém potoce v ulici Thomayerova u železničního podjezdu. Pomocí ženijního nářadí jsme provedli vyčištění propustků a zhotovením několika stružek jsme usměrnili odtékající vodu zpět do koryta.

V sobotu 25.6.2022 jsme díky silným dešťům zasahovali u většího počtu událostí. Celkem se jednalo o 7 událostí, které nám nahlásilo operační středisko pomocí výjezdové SMS a další na které jsme přejížděli. Všechny zásahy byly spojené se silným deštěm. Události zaměstnali tři družstva. Během dne postupně zasahovala vozidla cisternová automobilová stříkačka Scania, dopravní automobil Ford Tranzit a automobilový nosič kontejnerů Iveco s čerpacím kontejnerem.

Hned brzo ráno jsme zasahovali u čerpání vody v ulici Slunečná, kde se nacházela velká laguna vody před areálem Oáza a na zahradě jednoho z rodinných domů. 

Ve 4:37 jsme se vrátili zpět na základnu a o chvíli později, ve 4:55, se siréna našeho prvovýjezdového vozu rozezněla znovu. Tentokrát jsme vyjeli čerpat do ulice Luční ve Strančicích. Oznamovatel se obával, že laguna, kterou má na zahradě zatopí jeho dům. Pomocí plovoucího motorového čerpadla jsme vodu odčerpali a směřovali do kanalizace. Další událost nás čekala v 8:44, kdy jsme vyjížděli na odstranění nebezpečných stavů ke hřišti Rugby Na Lázeňskou louku. Zde hrozilo díky zvýšené hladině potoka zaplavení stájí s koňmi. Na místě jsme prováděli monitoring toku. Před odjezdem z místa nás kontaktovala hlídka městské policie, která nás informovala o vylitém potoce v ulici Thomayerova u železničního podjezdu. Pomocí ženijního nářadí jsme provedli vyčištění propustků a zhotovením několika stružek jsme usměrnili odtékající vodu zpět do koryta.

V 10:02 jsme vysláni na odstranění nebezpečných stavů k zimnímu stadionu v Říčanech , kde se nacházela zatopená trafostanice. Na místě byla také jednotka HZS Říčany, která zásah přenechala naší jednotce a odjela řešit další událost. Na místě zasahovala CAS 30 Scania, která pomocí čerpadla vodu odčerpávala. Nicméně po neúspěšném čerpání bylo rozhodnuto na místo vyslat automobilový nosič kontejnerů Iveco s kontejnerovým automobilem. Speciální kontejner má k dispozici větší množství hadic a výkonnější čerpadlo. Po příjezdu Iveca na místo události odjela Scania zpět na základnu, kde držela zálohu na vlastní stanici. Během zálohy jsme se dozvěděli o nutnosti pytlů s pískem na místě zásahu u trafostanice. Pytle jsme po domluvě získali od JSDH Všestary, kde jsme si je měli vyzvednout. Do Všestar proto vyjela CAS Scania. Nicméně cestou do Všestar byla odvolána opět k Oáze, kde se znovu vytvořila laguna vody. Na místo jsme vyjeli spolu s HZS Říčany. Po domluvě s velitelem čety HZS na místě zůstala naše jednotka a HZS odjelo. Pomocí ženijního nářadí jsme vyčistili blízký kanál. Dále jsme zjistili, že došlo k zatopení sklepa rekreačního areálu Oáza. Vodu jsme proto začali odčerpávat. Vzhledem k zásahu u Oázy jel pro pytle dopravní automobil Ford Tranzit v osádce 1+1. Pytle jsme pak na naší zbrojnici plnili drobným štěrkem. Pytle bylo nutné odvést jak k trafostanici tak k Oáze. Celkem bylo “napytlováno” přes 50 pytlů. Pytle plnili čtyři hasiči a na pomoc přijeli také dvě strážnice městské policie Říčany.  

Krátce po 17 hodině jsme se vrátili zpět na základnu. Chvíli poté co jsme všechna auta umyla a členové jednotky se vrátili do svých domovů byl vyhlášen poplach znovu. Tentokrát jsme vyrazili čerpat do Jažlovic, kde došlo k zatopení suterénních prostor jednoho z průmyslových objektů. Zde se nacházela zatopená strojovna chlazení pro skladování potravin. V místnosti bylo cca půl metru vody. Vodu jsme spolu s dalšími jednotkami odčerpali. Zpět na základnu jsme se vrátili ve 21:15.

Během dne jsme spolupracovali s profesionálními hasiči ze stanice Říčany, jednotkou sboru dobrovolných hasičů Všestary a městskou policií Říčany.