V polovině února nás potrápil silný vítr.

V polovině února nás potrápil silný vítr. Zasahovali jsme celkem šestkrát.

Ve čtvrtek 17. února potrápil celou naší republiku velmi silný vítr, který měl v nárazech rychlost mezi 70 až 110 kilometry za hodinu. Nevyhnul se samozřejmě ani Říčanům. V průběhu dopoledne jsme zasahovali převážně u spadlých stromů. Celkem jsme od 7:00 do 14:00 vyjeli hned k šesti událostem.

Autor: Michal Makl

Datum: 23.02.2022   11:20

První událost jsme od operačního střediska přijali minutu před sedmou hodinou ranní. Jednalo se o odstranění stromu v ulici Thomayerova. Strom, který se nacházel přes cestu nedaleko kontejnerů na tříděný odpad jsme odstranili a přejeli jsme k další události na kterou nás v 7:31 KOPIS (krajské operační a informační středisko) poslalo. Jednalo se o nakloněný strom, který se nakláněl nad autobusovým obratištěm a hrozil pádem na projíždějící autobusy. Na pomoc přijela i naše druhá cisterna (Tatra) a společně událost vyřešili. Současně (v 7:32) vyjel i náš Ford Tranzit na odstranění nebezpečných stavů. Jednalo se o spadlý strom na plot, který se nacházel v ulici Lesní. Poté se všechna družstva vrátila na základnu. Následovala příprava vozidel na další výjezd. Auta jsme umyli a zůstali jsme na záloze. Další výjezd nás čekal kolem půl desáté, kdy jsme vyjeli na zlomenou větev přes cestu u obce Světice. Větev se nacházela nedaleko železničního mostu. Větev zabírala pouze část komunikace a tak jsme uzavřeli jednu stranu silnice. Dva hasiči řídili dopravu a další dva odklízeli větev. Větev jsme rozřezali a silnici uklidili pomocí koštěte. Poté jsme se vrátili zpět na základnu. Další událost byla nahlášena chvíli po půl dvanácté, kdy jsme vyjeli do lesa za Olivovnou. Zde se jednalo o strom spadlý na lesní pěšinku, po které často chodí školáci z blízké základní školy U Říčanského lesa. Stejně jako v minulých případech jednotka strom odklidila a po cca hodině práce se vrátila zpět na základnu. Po příjezdu se družstvo šlo naobědvat a připravilo se druhé družstvo, které již bylo po jídle. To vyjelo o několik minut později na zlomenou špičku Borovice, která ohrožovala provoz na hlavní ulici Říčanské. Po příjezdu na místo jsme vyčkali na příjezd výškové techniky, která byla na místo zavolána spolu s námi. Poté jsme požádali o spolupráci městskou policii, která uzavřela silnici ve směru z města. Nakonec jsme spolu s HZS z plošiny špičku stromu rozřezali a větve jsme pomocí trhacího háku sundali dolů. Poté jsme se vrátili zpět na základnu. Zálohu jsme ukončili ve čtyři hodiny odpoledne, kdy jsme se vydali domů. Další událost související se silným větrem jsme pak ještě řešili v úterý 22.2.2022, kdy jsme vyjeli do části Pacov. Tam se nacházel strom nahnutý nad domem. 

Autor:

SDÍLEJTE NAŠE ČLÁNKY