V sobotu 18.6. jsme zasahovali u požáru rodinného domu. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Datum publikování: 20.6.2022   01:09

Autor: Michal Makl

V sobotu 18. června 2022 přijalo krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje hlášení o požáru střechy rodinného domu v obci Sibřina. Požár byl nahlášen v 18:45. V 18:53 došlo k vyhlášení poplachu naší jednotce. Současně vyjeli na místo další dobrovolné jednotky z okolí. 

Požár byl ohlášený pouze jako kouř vycházející ze střechy. Proto byly na místy vyslány jednotky HZS Říčany a dobrovolné jednotky obcí Sibřina a Úvaly. Během hovoru se však požár rozvinul a proto vyjel na místo také velitel čety ze stanice Říčany. Po příjezdu na místo nechal velitel zásahu zvednout stupeň poplachu na druhá, a proto vyjely na místo další dobrovolné jednotky, včetně naší. Na místo vyjela naše cisternová automobilová stříkačka Scania spolu s jednotkami SDH Babice, SDH Doubek, SDH Šestajovice, SDH Škvorec. Na místo vyjela také jednotka HZS je stanice Český Brod. V 19:15 byl naší jednotce vyhlášen poplach znovu. Tentokrát pro zbylé cisterny CAS 32 Tatra 815.

Po příjezdu naší jednotky na místo již prováděli hasební práce jednotky HZS Říčany a SDH Úvaly a Sibřina. V rodinném domě se nenacházeli žádné osoby. V průběhu zásahu byly nasazeny tři útočné proudy. Dva zvenčí a jeden z automobilové plošiny. Kolem půl osmé se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena lokalizace. Hasiči následně prováděli dohašování skrytých ohnisek. Před desátou hodinou byl požár zcela zlikvidován. Z preventivních důvodů zůstala na místě místní dobrovolná jednotka, která prováděla dohlídku do osmé hodiny ranní. Na záloze během zásahu zůstala jednotka Mnichovice pro případ jiné mimořádné události. 

Vyšetřovatelé HZS v tuto chvíli zjišťují příčinu požáru.