Letošní okresní kolo hry Plamen je za námi. Účastnili se ho mladší a starší žáci.

O víkendu 11-12.5 se družstva mladších a starších žáků vydala do Čelákovic na okresní kolo hry Plamen.

V sobotu probíhala většina disciplín. Jako první se konala štafeta 4x60m. Starší žáci zaběhli krásné časy, ale bohužel byly oba pokusy neplatné. Následovala štafeta požárních dvojic – obě družstva závodila perfektně. Mladší žáci si v této disciplíně doběhli pro 12. místo a starší obhájili 5. místo. Pro mladší žáky následoval odjezd, protože po obědě probíhaly disciplíny CTIF, kterých se účastní pouze starší. Jako první přišla na řadu štafeta CTIF. První pokus se nám nepodařil, nasbírali jsme 20 trestných bodů, zato druhý se nám povedl – ani jeden trestný bod. Poté se běžel požární útok CTIF, bezpochyby nejsložitější disciplína soutěže. Tvrdá dřina se vyplatila, naši prvním rokem starší žáci si vybojovali první místo na této disciplíně s časem 72 sekund!

Po dni plném dřiny byl čas na odjezd. Po příjezdu do hasičárny jsme se navečeřeli a připravili na spaní. Před večerkou jsme se ještě stihli podívat na MS v hokeji a poté jsme šli spát.

Neděle pro nás určitě nebyla ve znamení “nedělání”. V 8 hodin jsme vyjeli z hasičárny směr Čelákovice natěšeni a s chutí bojovat. Byla totiž na řadě “královská disciplína” požárního sportu – tedy požární útok. Zde nám štěstí bohužel nepřálo. Starší zde obsadili 9. místo a mladší 13.

Na slavnostním vyhlášení byli všichni zvědaví na konečné výsledky. Nakonec si mladší obhájili 11. místo a starší si vybojovali 5. místo.